середу, 9 квітня 2014 р.

Windows&MAC OS

Переваги порівняно з Windows:

Найвагоміші:

1. Ціна — $20 — це може дозволити собі кожен, принаймні мені не шкода було, а при завантаженні з торрента — взагалі безкоштовно, активації не потребує. Проте придбати можна тільки через AppStore з існуючого Mac, хакінтоша або віртуальної машини з Mac OS (можна скачати зі спеціалізованих торрентів і не тільки).
2. Вбудована система резервного копіювання Time Machine, яка має інкрементний принцип роботи: щогодини резервує тільки змінені файли і зберігає всі їх копії. Коли резервний розділ переповнюється, найраніші версії резервних копій видаляються на користь найновіших. Тробто, ви можете відновити стан будь-якого файла в будь-який час з інтервалом в 1 годину.
3. Відсутність фрагментації файлової системи, тому програми дефрагментації не потрібно, а відтак постійно висока швидкість роботи дискової підсистеми з HDD. Кешування файлів, що потрібні при завантаженні ОС в спеціальний файл, що прискорює завантаження.
4. Дуже мала кількість вірусів, які без вашого сприяння заразити систему не можуть (просить пароль, дозвіл і т.п.), тому не потрібен антивірус, який зменшує відгук системи на дії користувача.
5. Система відшліфована для роботи: наприклад, що для мене виявилось надзвичайно вагомим — тут відсутній мікро-інпут-лаг при роботі на графічному планшеті Wacom, який все ж спостерігається у Windows при швидкому тушуванні та штрихуванні, не зважаючи на всі оптимізації, а це призводило до недостатньо точного контролю мазка і постійної непевності в тому, що отримаєш саме те, що хотів намалювати. Наявні Mac-версії таких програм, як: Adobe Photoshop, Corel Painter, Autodesk SketchBook Pro, Autodesk Maya, Maxwell Render, Google SketchUp, Microsoft Office, ABBYY FineReader Express, Skype, Adium (IM-клієнт), TeamViewer, Transmission, µTorrent та інші.

Додаткові:

6. Дружній та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, можливість додавати робочі столи, зручне перемикання між ними та активними вікнами запущених програм з допомогою Mission Control.
7. Легкість налаштування, все під рукою. Дуже далеко копати не треба (як у Windows), наприклад, щоб застосувати профіль калібрування дисплея (на відео).
8. Дуже зручний пошук Spotlight, доступний в будь-якому вікні ОС.
9. Наявність для цієї ОС якісних версій всіх необхідних програм для роботи, вбудований поштовий клієнт відбив бажання заходити на мило через браузер, не перевантажений різними кнопками та меню, як MS Outlook.
10. Вбудована дискова утиліта може на льоту змінювати розмір розділів на жорсткому диску без втрати записаних на них даних, додавати та видаляти розділи, створювати образи дисків, відновлювати їх на різні носії та у вигляді розділів вінчестера.
11. Просунуті можливості Multi-Touch, які покращують досвід роботи в ОС, оцінити які можна тільки з допомогою сумісного обладнання, накшталт Apple Magic Mouse, Apple Trackpad, планшетів Wacom з підтримкою multi-touch і т.п. Користувачі, які не мають жодного з перерахованого, і гадки не мають, як зручно працювати в ції ОС з їх допомогою.
12. Офіційна ліцензійна угода не забороняє встановлювати Mac OS на PC, а сказано в ній загалом так: цю ОС можна встановити на будь-яку техніку з лейблом Apple, тобто для легітимності інсталяції достатньо наклеїти на системник/ноутбук значок з надкушеним яблуком. 

Недоліки порівняно з Windows:

1. Ігрова функціональність: багатьох популярних тайтлів під цю ОС просто не продукують, хоча такі серйозні проекти, як StarCraft II, World Of Warcraft, CS Source, Team Fortress 2, Diablo III є і для цієї ОС.
2. Повноцінна підтримка тільки апаратного забезпечення Apple, важкість встановлення на PC: деяке апаратне забезпечення може не працювати або працювати з помилками, тому бажано ретельно вибирати платформу (тільки Intel), материнську плату, відеокарту, плати розширення Wi-Fi та периферію, наприклад, веб-камери (мають бути сумісні з UVC 3.0). Все решта не критично: пам’ять, вінчестер, ССД, корпус, привод (можуть бути нюанси), та інше.
3. Відсутність пакета 3DS MAX у версії для цієї ОС. Потрібно переходити на Maya, Google SketchUp та інші.

Посилання:
http://bukvar.su/informatika_programmirovanie/169599-Sravnitel-nyiy-analiz-operacionnyh-sistem-Windows-Linux-MacOS.html
http://ua.textreferat.com/referat-8272.html

Немає коментарів:

Дописати коментар